Svet-Stranek.cz
Stránka osadního výboru Kololeč

Aktivity roku 2017:Stránka je na adrese: kololec.svet-stranek.cz

Aktivity roku 2017

Plán akcí na rok 2017

AKCE TERMÍN ZODPOVÍDÁ
Údržba kapličky dle potřeby Kocánková
Údržba záhonu okolo kapličky, údržba zeleně dle potřeby Barcalová, Veselá
Mezinárodní den žen 8. března Remetančík
Jarní brigáda duben Kofrová
Jarní turnaj ve stolním tenisu květen Remetančík
Den dětí, pánev červen Jeřábková
Posezení na J. Husa červenec Hacmac, Barcalová
Podzimní turnaj ve stolním tenisu o putovní pohár starostky Třebenic září Remetančík
Podzimní úklid listopad Veselá
Uctění Památky zemřelých listopad Veselá, Kocánková
Mikuláš, postavení a rozsvícení stromečku 5. prosince Jeřábková, 
Silvestr 31. prosince Jíra


1. ledna 2017 se občané Kololeče setkali na začátku naší obce k novoročnímu ohňostroji, který zabezpečil Petr Filous. Zároveň si všichni přítomní popřáli vše nejlepší do nového roku.

Několik fotografií o letošní zimě v Kololeči představil Petr Jeřábek. Fotografie jsou uloženy na "rajčeti".Sportovní komise města Třebenice pořádala v neděli 19. února 2017 turnaj ve stolním tenisu. Za naši obec se turnaje zúčastnili 2 hráči v kategorii dospělých a 2 v kategorii mládeže. Umístění:
- mládež kluci 1. místo Jiří Martinec
- mládež holky 3. místo Monika Martincová
- dospělí muži 7. místo  Anton Remetančík
12. místo Petr Jeřábek (16 účastníků)

Fotografie jsou uloženy na rajčeti

Oslavy Mezinárodního dne žen v obci se uskutečnily 8. března. Osadní výbor kytičkou karafiátů a bonbonierou Merci ženám poděkoval za vše co pro rodiny a život v obci vytvářejí.

V zimním vydání zpravodaje Českého granátu 2017 byl zveřejněn článek "O pestré aktivitě občanů v Kololeči" od Ing. Antona Remetančíka.
Článek je možno shlédnout v Českém granátu.

Jarní brigáda se uskutečnila v sobotu 8. dubna od 09,00 h.
Brigáda byla zaměřena na úklid zatravněných ploch a prostor altánu, úpravu vysazených rostlin v okolí kapličky, prořezání popínavých keřů na treláží u dětského hřiště a natření treláže okolo kapličky.
Fotografie jsou uloženy na "rajčeti"

Pro hledače "kešek" připravil OV menší dárek - známku.

                                  

Jarní turnaj ve stolním tenisu se konal v sobotu 20. května. V dopoledních hodinách se konal turnaj mládeže ve kterém zvítězila Monika MARTINCOVÁ,
Odpoledne nastoupili dospělí a někteří z řad mládeže. Vítězem se stal Vojtěch Belza, na druhém a třetím místě se umístili Jiří Martinec a Anton Remetančík.
 

Fotografie jsou uloženy na "rajčeti"

Den dětí

V sobotu 3. června se kolem 14 hodiny na návsi v Kololeči začaly hemžit děti a jejich rodiče,prarodiče, prababičky, pradědové, tety a strýcové. Všichni jsme se sešli na tradičním místě pod pergolou k oslavě Mezinárodního dne dětí. Nejprve si naši nejmenší zasoutěžily v házení míčků do koše, házení kroužků a lovení rybiček. Poté jsme shlédli demonstraci první pomoci od zkušených zdravotníků paní Preissové a všichni odvážlivci nejen z řad dětí měli možnost vyzkoušet si nepřímou masáž srdce a zdravotní pomůcky k první pomoci. Za zvuku houkaček následně dorazili dobrovolní hasiči z Třebenic. Zatímco připravovali pěnu,děti detailně prozkoumali bájné červené auto s majáky a poté k velké radosti rodičů naskákali do hromady bublin, v nichž se důkladně vyřádili. Ale to zdaleka nebyl konec radovánek – následovalo losování plyšáků, tradiční a velmi oblíbený slalom na kolech a všem co kola má a nakonec řádění v nafukovacím hradě. Tou dobou už bylo děti těžké rozeznat, neboť se za pomoci šikovné kreslířky, paní Krátké, změnily v kočičky a mývaly, motýlky a hrdiny… Spousta sladkostí a hudba od Péťi Drašnara samozřejmě nemohla chybět. Hlad zahnaly párky v rohlíku, žízeň malinovka. Se soumrakem děti odcházeli do hajan a dospělí pokračovali v sousedském setkání nad gulášem a soudkem lahodného moku.

Děkujeme všem, kteří tuto akci podpořili – zejména panu Růžičkovi za darování masa na guláš, panu Diessnerovi za uvaření guláše a věnování soudku malinovky a paní Pelikánové za věnování plyšáků.Fotografie jsou uloženy na "rajčeti"

Úspěšná realizace nevzhledného prostoru na okraji Kololeče u domu č.27.

Na dubnové schůzi OV byl vznesen návrh na zvelebení nevzhledného prostoru u domu č.p. 27. Po dohodě s úřadem Třebenice o postupu prací, zajištění zeminy, keřů a firmy, která záhon osází, se dal pan Jaroš. Bagrem vytahal kořeny od keřů z náletu. Pak se do díla zapojili p. Hacmac a Barcal. Vystavěli a opravili kamennou zídku. Po navezení zeminy pomohli při rozhrnování p. Kofr, Barcal, Švanda Stanislav. Nakonec přivezla a vysadila firma TORBA z Libochovic keře. A tak máme další kousek naší obce hezčí.
Posezení 5.červencekvzpomínce na Jana Husa

   

Fotografie jsou uloženy na "rajčeti"

Radostná zpráva o narození nového občana Kololeče - dne 24. 7. 2017 se narodil rodičům Lence a Robertovi Fuksovým syn Benedikt Fuksa.
Přejeme mu do dalších let života hodně štěstí, pevné zdraví, lásku rodičů a dalších nejbližších příbuzných. 
 


Podzimní turnaj ve stolním tenisu o Pohár starostky města Třebenice se konal v sobotu 23. září.
V kategorii mládeže to byl již 4. ročník a vítězem se stala Monika MARTINCOVÁ a zůstává potřetí držitelem putovního poháru.

V kategorii dospělých se konal 5. ročník a vítězem se stal Jiří MARTINEC, který navázal na své vítězství v druhém ročníku a 

a stává se držitelem putovního poháru podruhé.
Ceny pro účastníky turnaje poskytla i firma SPORTSPIN.CZ z Prahy, která nabízí nejširší sortiment potřeb na stolní tenis. Děkujeme za sponzoring.
Fotografie jsou uloženy na "rajčeti


Podzimní brigáda byla svolána na sobotu 11. listopadu. Na návsi bylo shrabáno listí pod lípou a břízou, vymeteno listí v altánu, a na zatravněných plochách pomoci sekaček sebráno rozfoukané listí. Byl proveden úklid v prostoru přístřešku s kontejnery na odpad. U treláží byly odstraněny přerostlé částí popínavých rostlin.Fotografie jsou uloženy na "rajčeti

Žádné dítě nechybí – návštěva Mikuláše a spol. dopadla dobře

5. 12. v předvečer svátku Sv. Mikuláše navštívila naší osadu podivná čtveřice. Nejprve se v zatáčce objevili Mikuláš s andělem, které přivítala kololečská drobotina bujarým jásotem.Za nimi se ovšem objevila dvě strašidelná čertiska s velikým pytlem, takže se rázem rozhostilo podvečerní návsí napjaté ticho a napětí bylo tak hmatatelné, že by se snad dalo krájet. Zatímco si Mikuláš s andělem vyvolávali děcka, kterým za básničku věnovali taštičku s ovocem a dobrotami, čertiska procházela kolem, chřestila řetězy, hrozila pytli a strašila děti. Ty se ale bát nemusely, neboť v Kololeči přece žádná zlobidla nejsou.

Čerti nakonec odtáhlis prázdnými pytli, což znamená, že nám žádné drobátko do pekla neodnesli (a s většími dareby se zřejmě nechtěli tahat). Snad příští návštěva za rok dopadne stejně úspěšně. Atmosféra se rázem uvolnila, děti zase vesele pobíhaly kolem pergoly, dospělí se zahřáli svařákem a vyměnili pár slov –každé sousedské setkání je tak příjemné, ale příležitostí bohužel v dnešní uspěchané době moc není, takže se musejí náležitě využít!

Nakonec se všichni pomalu přesunuli ke stromečku, který jsme si sice na druhý pokus, ale zato s tradičním odpočítáváním slavnostně rozsvítili. Vánoce se blíží, osada je ozdobená barevnými světýlky a všichni už se těšíme na klidné chvíle strávené v kruhu blízkých…

Děkujemevšem,kteřídorazili,atěšímese na další sousedské setkání.


                    

           

Fotografie jsou uloženy na "rajčeti"